O Ustroniu Morskim


Widok 3D Ustronie Morskie


Widok 3D Rybacy


Widoki 3D wykonał p. Darek Czarnecki


 

Ustronie Morskie – jest jedną z najpiękniejszych gmin nadmorskich polskiego wybrzeża Bałtyku. Wszystkich  serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Ustronia Morskiego - miasta położonego na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Na turystów  czekają piaszczyste i słoneczne plaże, czysta woda, mikroklimat pozbawiony wpływu przemysłu. Gmina Ustronie Morskie zajmuje obszar 57 km kwadratowych, położona jest w środkowej części Wybrzeża Morza Bałtyckiego, w odległości 13 km od Kołobrzegu. Liczba stałych mieszkańców gminy to 3280 osób głownie utrzymujących się z turystyki.

Na terenie gminy znajduje się ponad 130 obiektów wypoczynkowych od hoteli zaczynając kończąc na polach namiotowych namiotowych gospodarstwa agroturystycznych. W sezonie letnim dziennie wypoczywa ponad 30 tysięcy osób. Z Ustroniem Morskim graniczy nowe kąpielisko morskie: Sianożęty.
Ustronie Morskie i Sianożęty to typowe miejscowości turystyczne z licznymi atrakcjami takimi jak: przepiękna szeroka złocista plaża, żywiczne lasy sosnowo – brzozowe, Organizowane są również  przeróżne imprezy rozrywkowo-sportowe i to nie tylko w sezonie letnim.

Klimat miejscowości Ustronie Morskiego klasyfikowany jest jako klimat morski o umiarkowanym natężeniu bodźców klimatycznych. Specyficzną cechą bioklimatu Ustronia jest występujący w powietrzu aerozol morski, który wykazuje lecznicze właściwości szczególnie w terapii schorzeń dróg oddechowych. Zawartość jodu w powietrzu waha się w granicach 0,75-2,53 mikrograma/mm3 i jest najwyższa w warunkach klimatu morskiego na kontynencie europejskim.
 


:: POWRÓT :: 

Portal USTRONIE-MORSKIE.COM jest własnością firmy MORENA
reklama: biuro@ustronie-morskie.com